НБУ заборонив співпрацю з російськими платіжними системами

20 Жовтня 2016, 10:01

Національний банк України зобов’язав банки та небанківські установи України припинити надання послуг міжнародних платіжних систем, створених резидентами РФ. Про це повідомляється на сайті НБУ, передає ZIK.

Як зазначається, на один рік застосовані санкції до платіжних організацій міжнародних платіжних систем, створених резидентами Російської Федерації:

1) заборонено узгодження умов та порядку діяльності в Україні міжнародних платіжних систем:

ANELIK, якою управляє ТОВ КБ «Анелик РУ» (Російська Федерація),

BLIZKO, якою управляє ПАТ АКБ «Связь-Банк» (Російська Федерація),

«Колибри» (стара назва – «Блиц»), якою управляє ПАТ «Сбербанк России» (Російська Федерація),

ЮНИСТРИМ, якою управляє АТ КБ «ЮНИСТРИМ» (Російська Федерація);

2) заборонено здійснення діяльності на території України:

РНКО «Платежный центр» (Російська Федерація), яка є платіжною організацією міжнародної платіжної системи «Золотая Корона»,

НКО АТ «ЛИДЕР» (Російська Федерація), яка є платіжною організацією міжнародної платіжної системи «Международные Денежные Переводы ЛИДЕР».

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України також скасовується реєстрація договорів резидентів України про участь у міжнародних платіжних системах ANELIK, BLIZKO, «Колибри» (стара назва – «Блиц»), «ЮНИСТРИМ», «Золотая Корона», «Международные Денежные Переводы ЛИДЕР».

«Враховуючі застосовані санкції, Національний банк України зобов’язав банки та небанківські установи України припинити надання послуг міжнародних платіжних систем, створених резидентами Російської Федерації, завершити взаєморозрахунки за здійсненими операціями та повернути до Національного банку України свідоцтва про реєстрацію договорів/змін до договорів про участь у таких міжнародних платіжних системах», – йдеться у повідомленні.