Науковці винайшли ліки від раку грудей

Науковці винайшли ліки від раку грудей Поштівка
7 Червня 2016, 15:29

На найбільшій конференції, присвяченій раку, учені розповіли про результати випробування нових ліків.

Препарат під назвою Palbociclib може помітно уповільнювати розповсюдження раку молочної залози і знижує ризик виникнення рецидивів.

Ліки вимикають головні механізми, які спричинюють ріст пухлин.

За висновками досліджень, завдяки використанню нового препарату час відсутності пухлин збільшився від 15 до 25 місяців.

Palbociclib розриває зв’язок пари білків CDK4 та CDK6, які спричинюють ріст пухлини.

Водночас вартість лікування буде високою. Науковці побоюються, що невелика частина жінок зможе її собі дозволити. Курс лікування коштує 10 тисяч доларів на місяць.

Зазначимо, більшість пацієнток з раком грудей мають пухлини через високий рівень естрогенів. Тому після лікування жінки часто приймають препарати, які блокують цей гормон і попереджають повернення хвороби. Однак і такі превентивні заходи працюють не в усіх випадках. Пухлини повертаються і тоді лікувати їх ще складніше.

Препарат випробували на 666 жінках. Його результати презентувало Американське товариство клінічної онкології. За словами американських медиків, препарат продемонстрував значні покращення.

“Результати вражають, і ми сподіваємося, що ліки одержать ліцензію у Європейському Союзі пізніше цього року”, – розповів ВВС лікар Нік Тернер з королівського шпиталю Royal Marsden у Лондоні, який брав участь у початкових стадіях випробувань.

Зазначимо, у ліків є побічні ефекти, зокрема, зниження рівня білих кров’яних тілець.

Джерело:

ВВС

Науковці винайшли ліки від раку грудей