НАТО визнала російську агресію проти України

НАТО визнала російську агресію проти України Поштівка
21 Листопада 2016, 12:37

На сьогоднішньому засіданні комітету Парламентської асамблеї НАТО, яке проходить у Стамбулі, була ухвалена резолюція “Підтримка пост-Варшавської стратегії оборони та стримування”, в рамках якої було визнано російську агресію проти України.

Про це повідомила голова української делегації, народний депутат Ірина Фрізна своїй сторінці у Facebook.

Також агресію РФ проти України “було визнано головним фактором дестабілізації безпекової ситуації в світі”.

В рамках обговорення резолюції було досягнуто рішення про подальшу рішучу підтримку України.

“Новим чинником, який відтепер перебуватиме у центрі уваги НАТО, є перетворення території півострову Крим на фактично нову стратегічну військову базу РФ. Росія офіційно визнана міжнародними організаціями агресором. Дякуємо колегам з ПА НАТО за солідарну позицію та підтримку усіх відповідних ініціатив української делегації”, – написала Фріз.

Раніше повідомлялось, що українська делегація на засіданні Парламентської Асамблеї НАТО в Стамбулі продемонструвала відео, які можуть слугувати доказами присутності кадрових військових РФ та російської техніки на окупованій частині Донбасу.

Нагадаємо, у рамках засідання Третього комітету Генеральної асамблеї ООН 15 листопада було схвалено резолюцію”Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)”, ініційована Україною. Вперше в документах ООН Росія була названа “країною-окупантом”, а Крим і Севастополь – “тимчасово окупованою територією”. За резолюцію проголосували 73 країни, проти – 23, утрималися – 76 країн. Серед країн, які проголосували проти резолюції, – Білорусь, Вірменія, Іран, Індія, Китай, Казахстан, Росія, Узбекистан.

Джерело:

iPress.ua

НАТО визнала російську агресію проти України