На Закарпатті запрацювала сонячна електростанція потужністю 3,5 МВт

На фото: сонячна електростанція «Гута-2» потужністю 3,5 МВт була введена в експлуатацію в Ужгородському районі Закарпатської області в грудні 2016 року
14 Січня 2017, 12:11

В Ужгородському районі Закарпатської області в грудні 2016 року була введена в експлуатацію мережева сонячна електростанція «Гута-2» потужністю 3,5 МВт.

На станції задіяно 13 тис. 288 сонячних модулів, пише Ecotown.

Особливістю станції можна вважати її розташування – ділянка площею 5,73 га розташована між горами і має великий ухил на північ. Такі особливості місцевості не зовсім «зручні» для орієнтування сонячних панелей за Сонцем. Вирішенням цієї проблеми став грамотний конструкторський розрахунок в проектуванні розташування столів.

У будівництві станції використовувалася система кріплення SMS-211, конструкція, яка дозволила спроектувати і змонтувати нерозривні столи довжиною до 300 м для використання всього вільного простору на майданчику.

Незважаючи на зимовий період, всі роботи були виконані за 2 місяці. Найближчим часом СЕС почне видавати електроенергію споживачам.

Перша сонячна електростанція на Закарпатті була збудована в 2012 році – вона розташована в Ужгородському районі, її потужність становить 5,4 МВт.

Нагадаємо, що в грудні 2016 р.  під Миколаєвом побудували сонячну електростанцію також потужністю 3,5 МВт.

У місті Тростянець Сумської області інвестори з Німеччини в цьому році планують почати будівництво сонячної електростанції (СЕС) потужністю 50 МВт, площа фотоелементів займатиме 21 га.