На мосту Патона до кінця року встановлять “розподільчу блискавку”

10 Березня 2017, 16:50

Столична влада до кінця року має намір впровадити систему Road Zipper на мосту Патона для організації безпечного реверсу.

Про це у facebook повідомив заступник голови КМДА з питань транспортної інфраструктури Ілля Сагайдак.

“Система Road Zipper, яку планується впровадити на мосту Патона та проспекту Соборності до Дарницької площі, складається з бар’єру (зв’язані між собою секції, кожна з яких важить більше 450 кг) та спеціальної машини, яка здатна змінювати положення даного відбійника”, – пояснив чиновник.

Він додав, що велика маса та міцний зв’язок між секціями відбійника забезпечуватимуть безпеку руху на дорозі та водночас гнучкість бар’єру.

“Для зміни положення використовується машина з гідравлічними підйомниками, яка має всередині S-подібний конвеєр, що змінює позицію секції бар’єру. При цьому, робота машини здійснюється без перекриття руху. Практично це означає, що зранку буде додано одна-дві смуги в сторону центру, а ввечері в зворотному напрямку”, – пояснив заступник мера.

“Щорічно втрати від ДТП на Патона складають 20 мільйонів гривень. За останні пів року на мосту ім.Патона було 5 лобових зіткнень”, – нагадав Сагайдак.Також, за словами чиновника, використання системи Road Zipper на мосту ім. Патона та проспекті Свободи знизить аварійність за рахунок фізичного розділення зустрічних потоків.

“Запровадження системи Road Zipper, дасть економію річних транспортних втрат від 348 до 736 мільйонів гривень на рік. За іншим критерієм можна отримати економію у майже 3840 літрів палива на добу, а екологічний ефект від запровадження системи Road Zipper можна оцінити від не потрапляння майже 4993 кг шкідливих СО2 на добу у повітря міста”, – додав Сагайдак.

Дана система впроваджена на таких об’єктах як: міст Golden Gate у Сан-Франциско, міст Коронадо у Сан-Дієго, міст Теодора Рузвельта у Вашингтоні, міст Гарбор-Брідж у Новій Зеландії, дорога Вікторія у Сіднеї тощо.

Джерело:

Українська правда