На дні Перської затоки археологи виявили древні консерви

На дні Перської затоки археологи виявили древні консерви Поштівка
5 Серпня 2016, 15:35

Іранські археологи дістали з дна Перської затоки уламки керамічних виробів і інші цікаві елементи епохи правління давньоперської династії Сасанідів. Як розповідає керівник археологічної експедиції Хасан Тофікіан, вже перше занурення стало результативним.

На поверхню дістали гончарні вироби торпедовидної форми, металеві банки, які, швидше за все, призначалися для зберігання продуктів харчування, іншими словами, це «стародавні консерви».

У фахівців є дві версії: на місці розкопок були давні поселення, які будувалися на березі затоки, але потім були затоплені, або ж предмети перевозилися на торговому судні, яке затонуло. Зараз вчені хочуть визначити, яка з версій є правильною.

 Це перша підводна експедиція, яку організували іранські археологи в акваторії Перської затоки, в районі міста Бушер. Дослідження проводилися за спонсорської підтримки Бушерського університету медичних наук. Вони, як вважає Тофікіан, дадуть можливість отримати цінну інформацію про торгівлю і мореплавство в зазначеному районі в епоху Сасанідів.

 Династія правила в Персії (колишня назва Ірану) в третьому – сьомому століттях нашої ери. В період царювання Сасанідів процвітали мистецтва і культура, інтенсивно розвивалися торгівля і ремесла.

Planet Today

На дні Перської затоки археологи виявили древні консерви