На 41 держпідприємстві створять наглядові ради

На 41 держпідприємстві створять наглядові ради Поштівка
9 Листопада 2016, 14:42

Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу затвердив порядок формування наглядових рад, який торкнеться 41 державного підприємства.

вони повинні бути створені в державних унітарних підприємствах і господарських товариствах, у статутних капіталах яких частка держави перевищує 50%, активи за останній рік перевищували 2 млрд грн, а чистий дохід – 1,5 млрд грн. Під ці критерії підпадає 41 держкомпанія, у тому числі НАК “Нафтогаз України”, повідомляє прес-служба уряду.

До кінця року наглядові ради повинні з’явитися в УЗ, Укрпошті, Укргідроенерго, Укренерго, аеропорту “Бориспіль”.

В інших унітарних компаніях і господарських товариствах необхідність існування незалежної наглядової ради залишається на розсуд органів управління.

“Незалежні наглядові ради – величезна частина реформи корпоративного управління. Розроблені порядки допоможуть створити незалежні органи управління держпідприємствами, які матимуть значні повноваження та можливість зменшити політичний тиск на керівництво компанії”, – прокоментував це рішення міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

“Ми сподіваємося, що перші наглядові ради буде сформовано вже на початку року в п’яти великих держкомпаніях: Укрзалізниці, Укрпошті, Укргідроенерго, Укренерго, аеропорту “Бориспіль””, – сказала, своєю чергою, його заступник Юлія Ковалів, яка відповідає за реформу в міністерстві.

Формування наглядових рад на держпідприємствах передбачено законом, ухваленим Верховною Радою 2 червня 2016 року. Він входить у пакет документів, узгоджених із Міжнародним валютним фондом.

На 41 держпідприємстві створять наглядові ради