МВС готує зміни до закону: підкоряйся поліції – потім оскаржуй

МВС готує зміни до закону: підкоряйся поліції – потім оскаржуй Поштівка
26 Вересня 2016, 10:26

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков має намір ініціювати законодавче закріплення Верховною Радою презумпції правоти поліцейського. Про це він написав у своєму Facebook, передає Українська правда.

«Імператив презумпції правоти поліцейського повинен стати соціальною нормою! Спочатку підкоряйся поліцейському – потім оскаржуй», – заявив глава МВС.

«Це обмеження громадянських свобод? Ні! Це правило безпеки – через процедуру порядку лише на дуже короткий час відстрочує права громадянина на апеляцію дій поліцейського», – стверджує Аваков.

«Це висока відповідальність і високі права для поліції? Так! Але іншого шляху немає. Поліція, яку ми реформуємо, повинна і буде отримувати і більше прав і більше довіри суспільства. Іншого шляху побудови ефективної правоохоронної системи немає. Потрібно вдосконалювати і поліцейські сили, розширюючи їх рівень як компетентності, так і відповідальності за забезпечення свобод кожного. Розширюючи апріорі рівень довіри», – заявив міністр.

За словами Авакова, в пакеті законодавчих ініціатив щодо забезпечення безпеки, що готується до внесення в парламент, МВС буде пропонувати парламентаріям імплементувати цю норму в законодавчому полі.

МВС готує зміни до закону: підкоряйся поліції – потім оскаржуй