МВФ видав Україні черговий транш

МВФ видав Україні черговий транш Поштівка
15 Вересня 2016, 11:10

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила позитивне рішення про продовження програми співпраці з Україною та виділення фінансової допомоги. Про це йдеться у повідомленні президента Петра Порошенка в мікроблозі Twitter, передає Економічна правда.

“Щойно Рада директорів МВФ ухвалила позитивне рішення про продовження програми співробітництва з Україною та виділення фінансової допомоги”, – йдеться у повідомленні.

“Рішення Фонду відкриває шлях до виділення фіндопомоги з боку США в обсязі мільярд доларів і Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 мільйонів євро, інших міжнародних фінансових організацій”, – написав П.Порошенко.

Також, за його словами, воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.

У повідомленні наголошується, що все це дозволить тримати стабільність гривні, зафіксувати макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання.

“На рівні Бюджету 2017 року, проект якого буде презентовано днями, ми зможемо зробити перші кроки з підвищення соціальних стандартів”, – повідомив Порошенко.

“Але глобально в цій історії йдеться не про гроші. Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає – в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни і країна рухається в правильному напрямку”, – написав він.

“І, як не парадоксально, резолюція Фонду – це також сигнал агресору, який намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш – провалилися. Кремль програв у цій операції”, – йдеться у повідомленні.

Розмір траншу, за попередніми оцінками, становитиме близько 1 млрд дол.

Як повідомлялося, у Національному банку України розраховують, що кошти третього кредитного траншу від МВФ будуть повністю спрямовані в державні резерви.

Разом з тим, у НБУ вважають, що третій транш буде не єдиним цього року, і у разі успішної співпраці з Фондом ближче до грудня Україна зможе отримати ще один транш розміром близько 1,3 млрд доларів.

 

МВФ видав Україні черговий транш