Могеріні пообіцяла Україні черговий транш від ЄС вже до кінця 2018 року

12 Березня 2018, 23:27

Ключовою умовою для цього залишається створення антикорупційного суду

Глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу, Віце-президент Європейської Комісії Федеріка Могеріні в ході свого візиту в Київ заявила, що ЄС чекає від України більше прогресу в боротьбі з корупцією. Зокрема вона наголосила на створенні Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, йдеться на офіційному сайті українського президента.

На зустрічі з президентом Петром Порошенком Федеріка Могеріні також сказала, що у ЄС немає «втоми» від України, про що свідчать свіжі рішення продовжити санкції проти Росії і плани виділити Києву нову макрофінансову допомогу в розмірі близько $1 мільярда.

За її словами, український уряд може отримати перший транш кредиту вже до кінця цього року.

«Не бачу втоми в ЄС. Вважаю, що одностайне рішення ЄС продовжити санкції, а також рішення щодо фінансової допомоги підтверджують це. Тим більше, що ми бачимо результати», – сказала Моґеріні.

«Очевидно, є певна фрустрація через відсутність прогресу, але ми налаштовані робити ще більше», – підкреслила віце-президент Єврокомісії.

«Ми плануємо, що перший транш відбудеться до кінця цього року. Ми приділяємо велику увагу антикорупційним крокам в Україні», – зазначила вона.

Нагадаємо, Могеріні також запевнила у незмінності позицій Євросоюзу щодо територіальної цілісності України і запевнила, що в ЄС ніколи не визнають результатів виборів в окупованому Криму.