Меркель закликала Росію виконати Мінські угоди для розблокування нормального діалогу

Меркель: Не можна безкарно перекроювати кордони в Європі ПоштівкаАнгела Меркель
3 Вересня 2017, 08:43

Політик наполягає на поліпшенні переговорів, але лише через виконання Росією взятих на себе зобов’язань.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала головну умову повернення  країн Європи до нормального діалогу з Росією. Так, на її думку, спочатку країна-агресор має виконати Мінські домовленості.

“З погляду європейської політики безпеки та оборони ми маємо докласти всіх зусиль для поліпшення переговорних контактів. Це містить, однак, також реалізацію Мінських угод. Якщо це вдасться, тоді у нас настане момент для того, щоби знову вести більш активні та інтенсивні переговори”,  – наголосила канцлер Німеччини у відеопідкасті у суботу, 2 вересня.

Меркель також повторила тезу про формування європейського мирного порядку лише разом с Росією.

Політик наголосила на тому, що завжди виступала за те, щоб “попри великі конфлікти між НАТО і РФ, пов’язані з Україною й непорушністю територіальної цілісності, дотримуватися основоположного акту про співпрацю між ними”.

Перед тим міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель висловив наївне сподівання, що сторони конфлікту на Донбасі дотримуватимуться так званого “шкільного перемир’я”, яке має початися на сході України опівночі 25 серпня. Нагадаємо, Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донбасі (ТКГ) домовилась про так зване “шкільне перемир’я”, яке почалось 25 серпня. Режим припинення вогню у зв’язку з початком навчального року став вже 11-м з початку війни в Донбасі. Окупанти порушили його у перший же день.