Легендарний телефон Nokia 3310 знову повернеться на ринок

16 Лютого 2017, 11:49

Мобільний телефон Nokia 3310 знову з’явиться на ринку.

У цьому році на виставці електроніки Mobile World Congress у Барселоні представлять сучасну версію колись найпопулярнішого телефону.

Оновлену модель легендарного стільникового телефону можна буде придбати за 59 євро (близько 1,7 тисячі гривень).

Права на бренд Nokia у 2016 році отримала фінська компанія HMD Global. На виставці, яка проходитиме з 27 лютого по 2 березня, вона також покаже смартфони на Android під номерами 3, 5, 6.

Чому ж Nokia 3310, своєрідний Чак Норріс серед мобільних телефонів, стала культовою моделлю?

Історія легендарного телефону почалася у 2000 році. Nokia 3310 прийшла на зміну моделі 3210, завдяки яким фінська компанія розцвіла.

Сумарно було продано понад 160 мільйонів екземплярів. Nokia 3310 почала нове століття і стала іконою свого часу.

Технічні характеристики

Стільниковий зв’язок – GSM 900 і GSM 1800, пластиковий корпус розміром 48x113x22 мм, вага 133 грами, монохромний рідкокристалічний дисплей з роздільною здатністю 48х84 пікселів, акумулятор ємністю 900 мАг.

Висококонтрастний 5-рядковий дисплей вигідно відрізняв телефон від конкурентів і попередників. Завдяки підсвічуванню зеленого кольору інформація була добре помітна в будь-який час доби.

Великою перевагою 3310 у той час був Nokia Network Monitor, за допомогою якого можна було активувати моніторинг різних мережевих даних, змінити колір підсвічування дисплея, виміряти градус нагрівання телефону й акумулятора.

Акумулятор пристрою дозволяв розмовляти по ньому протягом чотирьох годин. У режимі очікування телефон міг прожити понад 260 годин, тобто більше 10 діб.

Телефон був виконаний в п’яти різних колірних рішеннях: синій, срібний, жовтий, червоний, білий і мав 17 трохи шорсткуватих клавіш округлої форми.

Хоч світові відоме в першу чергу саме класичне – синє забарвлення, все-таки можливість легкої зміни корпусу дала поштовх виробництву змінних панелей.

Сторонні виробники корпусів взагалі пропонували нестандартні рішення: панелі із зображенням улюблених героїв бойовиків, автомобілів, різними строкатими кольорами.

Можливості

Nokia 3310 могла не тільки виконувати основні завдання мобільного телефону – дзвінки й обмін SMS, – але мала на той час величезний, приголомшливий набір опцій.

У телефоні був таймер, будильник, калькулятор, система голосового набору і цілих чотири гри – Snake II, Pairs II, Space Impact і Bantumi. Найпопулярнішою грою була Snake II, оновлену версію якої можна скачати на сучасні смартфони.

Nokia 3310 пропонувала 35 стандартних мелодій і синтезатор власного сигналу виклику. Сигнал SMS-повідомлень теж можна було поміняти на чотири мелодії.

У цій моделі також з’явився вібровиклик, тепер уже невід’ємна частина будь-якого мобільного телефону. Nokia 3310 також задала й інші тенденції.

У телефона був Т9, що виправляв помилки, повідомлення про доставку і функція виймання номера телефону з повідомлення, можливість створювати текст до 480 знаків, індикатор символів, що залишились, і шаблони повідомлень, які багатьом економили час.

Цей мобільний телефон став знаковим і популярним в історії бренду, але у 2005 році офіційно Nokia 3310 була знята з виробництва.

Завдяки стійкості заряду і безпрецедентній міцності корпусу цей телефон був першим у більшості народжених до нульових.

Багато хто перевіряв Nokia 3310 на міцність, в YouTube є тисячі прикладів. Її скидали з висоти, заморожували, забивали цвяхи, клали під колеса машин.

Nokia 3310 завжди знаходила відображення в мемах, але цікаво те, що і донині вона все ще залишається їхнім об’єктом.

Джерело:

Корреспондент.net