Кремлю вірити не можна, – Клімкін прокоментував скандал довкола турбін Siemens

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін
23 Липня 2017, 19:01

Кремль вчергове обдурив Європу. Німецька компанія Siemens повірила обіцянкам росіян, що її продукцію не поставлятимуть до анексованого Криму, а в результаті підірвала свою репутацію.

Про це йдеться у статті глави Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна на сайті “Європейської правди”.

“Кремлівський режим зараз відверто сміється з того, як запросто можна пошити в дурні ласих до великих грошей представників європейського бізнесу – бізнесу законослухняного, побудованого на довірі, повазі і цінностях”,
– написав міністр.

Читайте також: WirtschaftsWoche: Путін особисто гарантував владі Німеччини, що турбіни Siemens не потраплять до Криму

Клімкін підкреслив, що Україна попереджала концерн, Федеральний уряд Німеччини та європейські інституції про негаразди у санкційному режимі.

До нас дослухалися, шукали можливості запобігти правопорушенням. І багатьох подібних випадків нам вдалося уникнути. Але у випадку із Siemens його менеджмент відмовлявся бачити очевидні речі,
– заначив він.

Тепер Україна вимагатиме від німецької компанії, уряду країни та євроінституцій провести публічне розслідування та покарати винних у протиправних діях.

Для багатьох бізнесменів цей скандал буде серйозним уроком на майбутнє: “наперсточники” ніколи не стануть партнерами, з якими можна мати справу. Кремлю вірити не можна, – підсумував Клімкін.

Читайте також: Скандал із турбінами Siemens: Німеччина попередила Росію про можливе погіршення відносин

Нагадаємо, на початку липня з’явилась інформація, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. Історія одразу ж викликала чималий резонанс.

Німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапили до окупованого Криму в обхід санкцій. Згодом Siemens подав позов до Арбітражного суду Москви щодо цих поставок і заявив, що ініціює кримінальне розслідування стосовно винних у поставці турбін до Криму.