Комп’ютери на китайських процесорах Zhaoxin з’являться в другій половині 2017 року

22 Березня 2017, 11:15

Компанія Lenovo готує до випуску в другому півріччі 2017 року моноблоки під управлінням Windows, які будуть працювати на процесорах китайської Shanghai Zhaoxin Semiconductor, заявив віце-президент останньої виданню DigiTimes.

Комп’ютери Lenovo з китайськими процесорами будуть моноблочними. Перші моделі не будуть конкурентами головним гравцям ринку: в них використовується 28-нм техпроцес, та й самі моноблоки будуть доступними тільки в Китаї.

Проте, вже в 2018 році Zhaoxin планує випустити нове покоління 8-ядерних чіпів на 16-нм техпроцесі з тактовою частотою 3 ГГц.

Ідея створювати свої процесори виникла в Китаї після того, як прийшло усвідомлення, що практично всі комп’ютерні чіпи на ринку виробляються американськими компаніями Intel і AMD. Оскільки китайський ринок насичений внутрішнім виробництвом і отримує підтримку з боку держави, знайшлася і компанія, яка спробує подолати гегемонію американських виробників.

Раніше Zhaoxin заявляла, що за її оцінками перші пристрої з китайськими процесорами продадуться тиражем близько 1 млн до 2018 року.

Джерело:

Tehnot

Комп’ютери на китайських процесорах Zhaoxin з’являться в другій половині 2017 року