Колектори повертатимуть прострочені борги клієнтів 63 збанкрутілих банків

2 Березня 2017, 17:38

Загальна сума заборгованості становить 17,36 мільярда гривень.

Повертати прострочені борги клієнтів 63 збанкрутілих банків будуть допомагати 11 колекторських компаній.

Їхній список на конкурсі визначив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Загалом, клієнти винні неплатоспроможним фінустановам 17,36 млрд грн. Тобто на кожну колекторську компанію припадає близько 1,6 млрд грн. А загальна кількість кредитів сягає 537 тис. 550.

“Розподіл лотів відбувався за двома категоріями – авто- та беззаставні кредити. Загалом на відпрацювання компаніям з управління проблемною заборгованістю буде передано 530,9 тис. беззаставних кредитів (споживчі та карткові кредити, овердрафти, готівкові кредити, кредити, забезпеченням за яким є товари народного споживання, кредити, за якими відбулось погашення в результаті звернення стягнення на предмет застави та залишок заборгованості є незабезпеченим) на суму заборгованості 14,58 млрд грн, та 6,68 тис. автокредитів на загальну суму 2,78 млрд грн”, – ідеться в повідомленні ФГВФО.

У фонді уточнили, що “оплата послуг компаніям зі стягнення простроченої заборгованості з позичальників та інших боржників залежатиме від обсягу повернутих коштів. Винагорода від надходжень складатиме 8-25% для категорії беззаставних кредитів (залежно від терміну прострочення кредиту), та 9% – для автокредитів”.

Колектори повертатимуть прострочені борги клієнтів 63 збанкрутілих банків