Керівник WADA заявив про погрози з боку Росії

Керівник WADA заявив про погрози з боку Росії Поштівка image 2
3 Вересня 2016, 15:10

Генеральний директор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Олівер Нігглі заявив, що Росія використовує всі методи для того, щоб зам’яти допінговий скандал, у тому числі хакерські атаки й погрози на адресу співробітників організації. Про це він повідомив в інтерв’ю норвезькій мовній корпорації NRK.

“Протягом останніх трьох тижнів ми щодня піддаємося кібератакам. У нас є серйозні підозри, що за ними стоять хакери з Росії”, – заявив Нігглі.

Окрім кібератак, за словами гендиректора, “Росія погрожує нам і нашим інформаторам”. В інформаторів WADA, заявив він, намагаються встановити підслуховуючи пристрої й викрасти особисті речі, а співробітникам WADA розсилають листи з погрозами.

“Якщо вони (представники Росії – ред.) перестануть бачити у нас ворога, а замість цього визнають існування проблеми, над вирішенням якої ми можемо працювати разом, тоді це припиниться. Поки ж вони шлють нам абсолютно неправильні сигнали”, – заявив Нігглі.

Як відомо, Всесвітнє антидопінгове агентство провело восени 2015 року незалежне розслідування, в ході якого були виявлені масові випадки вживання допінгу у російському спорті. Після публікації доповіді WADA Всеросійську федерацію легкої атлетики було усунено від змагань, а московська антидопінгова лабораторія втратила акредитації.

Влітку 2016 року незалежна комісія WADA оголосила про масштабну допінгову програму у російській олімпійській збірній і рекомендувала Міжнародному олімпійському комітету усунути всю збірну РФ від участі в Іграх у Ріо.

МОК не почав забороняти російським спортсменам брати участь в Олімпіаді. Проте, Міжнародний паралімпійський комітет збірну РФ до Ігор в Ріо не допустив.