Кардіологи дозволили сидіти 10 годин на день

Кардіологи дозволили сидіти 10 годин на день Поштівка
25 Липня 2016, 15:42

Американські вчені визначили час, який можна щодня проводити сидячи, не підвищуючи при цьому ризику виникнення серцево-судинних захворювань (ССЗ). Результати роботи опубліковані в JAMA Cardiology.

Загальна кількість учасників досліджень перевищила 720 тисяч осіб (57,1% жінок, 42,9% чоловіків) у віці 18 років і старше (середній вік становив 54,5 років). Медіанний час спостереження за ними склав 11 років. Вчені оцінили вплив різної тривалості часу, сумарно проведеного днем ​​сидячи або лежачи, на ризик розвитку ССЗ (ішемічної хвороби серця, включаючи інфаркт; інсульту; смерті від серцево-судинних причин). Дозозалежний ефект розрахували за допомогою узагальненої статистичної моделі з випадковими ефектами за методом найменших квадратів.

Всього за час досліджень сталося 25 769 серцево-судинних подій.

З’ясувалося, що в порівнянні з найменшим часом, проведеним сидячи (медіанне значення 2,5 години в день), ризик починає зростати, починаючи з 10 години сидіння (на 8%) і стає найбільшим при максимальному показнику в 12,5 годин (зростання на 14%).

Вони також відзначають, що практично всі офісні працівники сидять не менше 10 годин на день, якщо врахувати час сидіння на роботі, в транспорті і вдома. Вчені припускають, що знизити ризик ССЗ можуть допомогти стоячі робочі місця або інші методи організації праці, які передбачають періодичну фізичну активність.

razzap.blogspot.com