iPhone 4s в Китаї можна купити всього за $ 50

смартфон
29 Червня 2017, 09:31

Необов’язково відвідувати завод Foxconn, щоб побачити зібраний «з нуля» iPhone. На «чорному» ринку в Китаї можна знайти всі необхідні комплектуючі і інструменти. Тут же можна замовити збірку саморобного смартфона Apple, яка обійдеться набагато дешевше оригінальної моделі.

Брайан Мерчант, автор книги «Один пристрій: таємна історія iPhone», провів кілька місяців в Шеньчжені, вивчаючи місцеве виробництво електроніки. Він багато часу провів на ринках, де можна купити різні компоненти для iPhone. Ентузіаст спочатку не міг зрозуміти, як вони організовані і хто купує всі ці запчастини.

Мерчант розповідає, як купив iPhone 4s у місцевих продавців всього за 350 юанів (близько $ 50). Робочий пристрій був зібраний з нуля з компонентів, отриманих від різних продавців.

За словами американця, він ніколи не бачив стільки iPhone в одному місці: ні в фірмовому магазині, ні на концерті, ні на виставці Consumer Electronic Show.

На «чорному» ринку можна знайти не тільки оригінальні деталі, але і кришки для iPhone «з 24-каратного золота» Limited Edition, 1/250 всього за $ 10. Мерчант знайшов продавця, який зібрав йому iPhone 4s. Він дістав необхідні комплектуючі, а потім за 15 хвилин зробив працюючий смартфон.

Мерчант не перший, кому вдалося отримати робочий iPhone з деталей. У квітні американський інженер Скотті Аллен, який був в поїздці по Шанхаю, зібрав повністю функціональний iPhone 6s з 16 ГБ пам’яті з компонентів, куплених на ринках електроніки. Смартфон обійшовся йому в $ 300 – удвічі менше, ніж коштує оригінальний смартфон.

iPhone 4s в Китаї можна купити всього за $ 50