Гриневич: Зарплата вчителів підвищиться на третину

Гриневич: Зарплата вчителів підвищиться на третину Поштівка
19 Вересня 2016, 17:14

Усі педагогічні працівники, які нині мають 8 – 12 розряди піднімуться вгору  по тарифній сітці на 2 розряди. Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дасть змогу збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з освітянами Львівщини, повідомляє портал «Педагогічна преса».

“На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої  категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, – по 15-му. Цей розрив має бути подолано”, – зазначила Лілія Гриневич.

Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Додатково відбуватиметься підвищення заробітної плати для всіх бюджетників через збільшення мінімальної заробітної зарплати. Так з урахуванням всіх факторів зарплата вчителів наступного року підвищиться приблизно на третину.

Міністр освіти і науки України також зазначила, що  лише зміни зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Тепер експерти, які аналізували результати реформ, зазначають,  якщо водночас з підняттям зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, то тоді збільшення оплати праці жодним чином не позначиться на якості освіти в школі.

“Моя позиція полягає  в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми маємо більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін – тут ідеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання – тоді це буде процес, що позитивно вплине на результативність і якість навчання дітей”, – наголосила Лілія Гриневич.