Глава українського Нацбанку відмила понад мільярд євро – австрійські ЗМІ

22 Грудня 2016, 14:40

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва причетна до відмивання 30 млрд грн. Про це повідомляє авторитетне австрійське видання “Trend”, в якому опубліковано інтерв’ю з народним депутатом Сергієм Тарутою.

“НБУ – корумпована структура і причетна до відмивання 30 мільярдів українських гривень (близько 1,1 мільярда євро за сьогоднішніми розрахунками). Мова йде і про міжнародну фінансову допомогу МВФ і ЄС для рефінансування українських банків. Однак звернення до прокуратури і безліч депутатських звернень ігноруються. під час конфіденційної зустрічі з колишнім Генеральним прокурором він дав зрозуміти, що залучені в корупційну діяльність особи перебувають під протекцією президента Порошенко. Тому поки вони під його захистом – не варто сподіватися на серйозні розслідування “, – пише “Trend”.

Видання зазначає, що Валерія Гонтарєва раніше співпрацювала з компаніями “з угрупування екс-президента Віктора Януковича і допомагала їм здійснювати підозрілі операції”, а також налагодила бізнес на ліквідації українських банків.

“Йдеться, перш за все, про активи 80 українських банків, які переживали труднощі через фінансову кризу і під наглядом Нацбанку були ліквідовані, починаючи з середини 2014 року, при досить підозрілих обставин. У Нацбанку це називали очищенням банківського сектора. Уцілілі активи під наглядом Нацбанку дуже дешево перепродали дружнім олігархам. Іноді колишнім власникам банків вдавалося зберегти активи, перш ніж їх структури потрапляли “під опіку” Нацбанку. Я впевнений, вони за це дякували (керівництво НБУ) грошовими відкатами. Це такий собі український Уотергейт “, – говорить Сергій Тарута.

Депутат розповів виданню “Trend”, що корупція з боку керівництва Національного банку руйнує економіку України сильніше ніж війна на сході країни.

“Довіру населення до українських банків повністю втрачено. Тому українці швидше будуть тримати вдома 80 мільярдів доларів готівкою, ніж підтримувати економіку. А в рейтингу Економічного форуму в Давосі українська банківська система знаходиться на останньому 140-му місці. Таке корупційне поводження Нацбанку руйнує країну не менше, ніж війна”, – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, в листопаді Сергій Тарута передав інформацію про зловживання керівництва Нацбанку в Національне антикорупційне бюро України:

“Це була розмова. Було бажання детектива детально розібратися в суті звинувачень. Також я повідомив, що є реальні порушення та Гонтаревої, і Рожкової (заступник голови НБУ) закону про протидію корупції, яке кваліфікується як конфлікт інтересів, а це вже кримінальна стаття”, – зазначив нардеп.

Trend – австрійський щотижневий діловий журнал зі штаб-квартирою у Відні. Видання є одним з найстаріших в країні.

Глава українського Нацбанку відмила понад мільярд євро – австрійські ЗМІ