Генсек ООН: Режим Асада відповідальний за загибель понад 300 тисяч людей

Генсек ООН: Режим Асада відповідальний за загибель понад 300 тисяч людей ПоштівкаГенеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Фото: DW
11 Жовтня 2016, 12:25

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун в інтерв’ю DW запевнив, що ООН докладає всіх зусиль для відвернення катастрофи в Алеппо. За його словами, питання майбутнього Башара Асада не повинно стримувати мирний процес.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун переконаний, що ООН, а також Росія та США “інтенсивно працюють” над врегулюванням ситуації в Сирії. При цьому генсек ООН назвав дипломатичні відносини відносини між двома державами “трохи чутливими”.

За словами Пан Гі Муна, він попросив держсекретаря США Джона Керрі та російську сторону домогтися відновлення перемир’я в Сирії для проведення нагальних гуманітарних операцій. “Ми повинні забезпечити п’ять мільйонів людей в обложених та важкодоступних зонах необхідним мінімумом”, – наголосив Пан Гі Мун. Утім, він уникнув прямої відповіді на запитання, є Росія частиною проблеми чи розв’язання в сирійській кризі.

Відповідальність за ситуацію в Сирії він поклав на чинного президента Башара Асада. “Насправді, через провали його керівництва загинули стільки людей. Це коштувало життя більш ніж 300 тисячам людей”, – сказав Пан Гі Мун.

Визнавши необхідність покращення ефективності роботи ООН, Пан Гі Мун зазначив, що без Об’єднаних Націй чимало конфліктів, наприклад, в Сребрениці, Дарфурі, Руанді чи Алеппо протікали б з більшою кількістю жертв. “Якби не було ООН, то ситуація в Алеппо сьогодні була б ще трагічнішою, ще кривавішою”, – зазначив генсек ООН.

Нгадаємо, Пан Гі Мун – генеральний секретар ООН з 2007 року. З 2017 року він залишає цей пост. Його наступником стане колишній прем’єр-міністр Португалії та верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Гутерріш.

Інтерв’ю з Пан Гі Муном в ток-шоу Conflict Zone буде показане в середу, 12 жовтня, на англомовному телеканалі Deutsche Welle. Інтерв’ю буде також оприлюднене на сайті медіакомпанії.

Генсек ООН: Режим Асада відповідальний за загибель понад 300 тисяч людей