Газпром оскаржив у Верховному суді стягнення штрафу в 172 млрд гривень

штраф
28 Серпня 2017, 12:18

Виконавча служба Мін’юсту заарештувала 40,2% акцій ПРАТ “Газтранзит” і продовжує роботу із розшуку активів російського газового монополіста в Україні

Російська компанія “Газпром” звернулася до Верховного суду України зі скаргою на рішення Вищого господарського суду, яким той відхилив касаційну скаргу компанії на рішення про стягнення штрафу і пені штраф та пеню, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Державна виконавча служба в рамках примусового стягнення боргу за цим рішенням суду вдалася до арешту належать “Газпрому” 40,2% акцій ПРАТ “Газтранзит” (Київ).

Були заарештовані 79,877 млн гривень дивідендів, що підлягають сплаті “Газпрому” від участі в ПРАТ “Газтранзит”, а також корпоративні права та майно ТОВ “Газпром збут Україна”.

Пізніше “Газпром” домігся скасування списання підлягають сплаті “Газпрому” 79,9 млн гривень дивідендів від “Газтранзиту”.

Судові тяжби з приводу примусового стягнення боргу тривають.

Нагадаємо, в січні минулого року АМКУ оштрафував ПАТ “Газпром” на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами. В черговий раз 22 лютого Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з “Газпрому” штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько 6,4 млрд дол.) за рахунок пені за його несплату.

Відзначимо, що “Газпрому” і “Нафтогазу” належить по 40,2174% акцій “Газтранзиту”, ще 19,5652% акцій – турецької компанії Turusgas.

Джерело:

Українські новини

Газпром оскаржив у Верховному суді стягнення штрафу в 172 млрд гривень