Фіндиректор Укрзалізниці відповів Омеляну щодо критики піврічної звітності

Проти посадовців «Укрзалізниці» порушено близько 400 справ Поштівка
6 Серпня 2017, 14:35

Директор з економіки та фінансів ПАТ “Укрзалізниця” Андрій Рязанцев відповів на критику міністра інфраструктури Володимира Омеляна щодо піврічної звітності ПАТ.

“Має бути фахова відповідь на малопрофесійні незугарні спроби міністра інфраструктури Volodymyr Omelyan прокоментувати нашу піврічну звітність”.

Так написав на своїй сторінці в Фейсбук керівник “Укрзалізниці” Войцех Балчун у відповідь на критику міністра інфраструктури Володимира Омеляна звітності компанії за і півріччя 2017 року.

Після цього він наводить на своїй сторінці відповідь Омеляну директора з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Анлрія Рязанцева.

«Не можна порівняльний аналіз робити на даних звітності різних стандартів обліку ПСБО і МСФО. Розбіжності між ними великі по значній кількості позицій. Та й немає сенсу, якщо тільки не маєш наміру дурити всім голову, коли є порівняльний матеріал (звітність за МСФО) на сайті УЗ. Хоча за результатами року ті ж критики частково задурили оточуючих, подаючи прибуток УЗ в 303 млн.грн за ПСБО та збиток в 7,3 млрд.грн за МСФО, як приклад маніпуляцій. Хто порадив їм це сказати? Ці дві цифри є одним і тим же, лише в різних стандартах бухобліку…», – зазначив Рязанцев.

За його словами, ці дві цифри є одним і тим же, тільки в різних стандартах бухобліку.

Крім того, в цей період підприємство збільшило витрати на оплату праці і соціальні відрахування на 3,4 млрд грн.

«Підняття зарплат від 01.07.2016 та 01.03.2017 врятували від виходу на вулиці 280 тисяч працівників УЗ, які б знесли тих, хто сьогодні активно критикує діяльність підприємства. Якщо вже робити порівняльний аналіз, то треба теж врахувати, що матеріальні затрати у собівартості, у зв’язку із зростанням цін промислових товаровиробників, виросли на 1,4 млрд.грн. Це теж треба прибрати при порівняльному аналізі», – пише Рязанцев.

Таким чином “Укрзалізниця” на 17% скоротила витрати і заощадила 1,5 мільярди гривень.

Що стосується звинувачень про зменшення амортизаційних відрахувань за рахунок продовження термінів експлуатації, то ПАТ у 2017 році не змінювало термінів експлуатації.

“Ще одним звинуваченням у “шулерстві” було перенесення з собівартості на інвестиції витрат на ремонти у сумі 0,5 млрд грн… Тут повна штанга вийшла. У першому півріччі 2017 року витрати на ремонти, віднесені на собівартість, становили близько 2,6 млрд.грн , а у 2016 – близько 2,4 млрд.грн”, – підкреслив Андрій Рязанцев.

Нагадаємо, 3 серпня Омелян натякнув на “шулерство” Балчуна в звітах “Укрзалізниці”.