Електричні вантажівки набирають популярності у світі

Електричні вантажівки набирають популярності у світі Поштівка
19 Березня 2016, 21:45

Автономні повністю електричні автобуси та вантажні автомобілі стають дедалі більш доступними та популярними у світі.

Як зазначається у дослідженні проведеному агентством California Air Resources Board, наразі лише клас надважких транспортних засобів не переходить на електричну тягу.

За підрахунками аналітиків, сьогодні у світі налічується 2 500 електричних міжміських автобусів. Зокрема, Каліфорнія експлуатує близько 40 міжміських та 4 шкільних електроавтобуси, а також більше 300 електровантажівок – здебільшого фургонів доставки.

Наразі доведена ефективність сміттєвозів на електричній тязі, однак інші електричні вантажівки поки що лише випробовуються. Так, у Каліфорнії впроваджується кілька пілотних проектів.

Повністю електричний сміттєвоз Motiv ERV

Перехід вантажівок на електричну тягу стримує висока вартість батарей і обмежений пробіг. За підрахунками Air Resources Board, вартість кіловат-години ємності батареї для середніх та важких вантажівок наразі складає $500-700, а це значно більше, ніж витрати на дизельні силові агрегати.

Передбачається, що стандартизація профілів зарядки транспортних засобів дозволить електровантажівкам використовувати невеликі акумулятори і долати великі відстані.

У 2014 році Scania почала випробовувати електричні вантажівки зі струмоприймачами, подібними до трамвайних, побудувавши у Німеччині перші експериментальні траси для них.

Окрім того, продовжуються розробки гібридних великовантажних авто.

Електричні вантажівки набирають популярності у світі