Експертиза підтвердила підпис Охендовського в “амбарній книзі” ПР, – НАБУ

24 Грудня 2016, 17:20

Почеркознавча експертиза “амбарної книги” Партії регіонів підтвердила справжність підписів голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського в документі.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Зокрема відомство оприлюднило результативну частину почеркознавчої експертизи “амбарної книги” з підписами, які належать голові Центрвиборчкому.

Саме ці записи, за даними НАБУ, у тому числі стали підставою для складання повідомлення про підозру голові ЦВК.

“Обґрунтованість підозри підтверджується доказами. По-перше, виписки з банківських рахунків. За даними слідства, підозрюваний поповнював свій власний банківський рахунок у ті ж дні, коли ставив підписи в “амбарній книзі”. Наприклад, відповідно до одного із записів “амбарної книги” 27.09.2012 голова Центрвиборчкому одержав від помічника одного з народних депутатів Партії регіонів 4,7 тис. доларів США, з яких, як вважає слідство, відповідно до наявних фінансових документів, поклав на власний банківський рахунок 4,5 тис. доларів США”, – йдеться в повідомленні.

Бюро також оприлюднило частину висновків почеркознавчої експертизи наведених записів.

“Висновок експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції не підтверджує та водночас і не виключає ймовірність того, що підписи та записи в “амбарній книзі” належать голові ЦВК. Відповідно ж до іншої експертизи, проведеної Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ (ДНДЕКЦ), підписи та записи від імені підозрюваного у “амбарній книзі” належать саме голові ЦВК”, – заявили у НАБУ.

Крім того, у відомстві спростували заяви адвокатів підозрюваного про те, що у повідомленні йому про підозру відсутні відомості про особу, яка передавала кошти: “Насправді, такі відомості існують та зазначені у повідомленні про підозру”.

Нагадаємо, раніше адвокат Охендовського Андрій Смирнов заявив, що підпис голови Центрвиборчкому в “чорній бухгалтерії” ПР не підтверджується експертизою.

Джерело:

РБК Україна

Експертиза підтвердила підпис Охендовського в “амбарній книзі” ПР, – НАБУ