Експерти: на яку зарплату претендують молоді спеціалісти

Експерти: на яку зарплату претендують молоді спеціалісти Поштівка
12 Жовтня 2016, 15:15

Кожен другий молодий фахівець претендує на зарплату мінімум у 10 тис. грн. Молоді фахівці без досвіду роботи не можуть об’єктивно оцінити рівень потенційної заробітної плати. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла експерт порталу Rabota.ua Тетяна Пашкіна.

“Молоді фахівці не знають, скільки вони реально коштують на ринку праці”, – говорить Пашкіна.

За опитуваннями порталу HeadHunter, менше третини випускників вищі претендують на зарплату від 5 до 10 тис. грн. Кожен другий хоче отримувати щонайменше 10 тис. грн. Роботодавці нарікають на завищені вимоги. Тільки 1 із 8 готовий погодитися на 3-5 тис. грн. Роботодавці в середньому пропонують студентам зарплату в 4,5 тис. грн.

“Для студентів у нас зараз є 12 тисяч вакансій. У деяких з них вказано “готові взяти студента”. Якщо досвідченому менеджеру з продажів обіцяють платити 8 тисяч гривень, то випускнику чи студентові без досвіду платитимуть менше. Молодим фахівцям в різних містах легко знайти роботу кур’єром, оператором кол-центру або знайти часткову зайнятість”, – говорить Тетяна Пашкіна.

Оператору кол-центру обіцяють зарплату в 5-7 тис. грн, кур’єрам з доставки повітряних кульок – 6 тис. грн. Тим, хто хоче працювати неповний робочий день, пропонують 2,5-3 тис. грн.

Експерти: на яку зарплату претендують молоді спеціалісти