Екс-міністр ЖКГ закликав киян не платити за комуналку

жкг, комунальні платежі, комуналка, платіжка, оплата
23 Січня 2017, 12:41

Кучеренко заявив, що квитанції, які жителі столиці отримують від Київенерго є абсолютно не обґрунтованими, тому спочатку потрібно вимагати від “Київенерго” чітку калькуляцію того, за що вони виставляють рахунки

Колишній міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко в програмі “Ранок вихідного дня” на “Радіо Вєсті” назвав платіжки, які кияни отримали за газ і електрику, “цидулками”.

“Сьогодні практично всі, що відбувається в сфері поставок газу, електроенергії, надання житлово-комунальних послуг, ціни на газ, вийшло з правового поля, воно все нелегітимне. А заручниками стали кияни, які намагаються розібратися в тому, що отримали. Це не платіжки, а якісь цидулки. Я звертаюся до всіх киян: не здумайте платити за цими платіжками. Напишіть заяву в Київенерго, щоб вони для початку дали чітку калькуляцію – на підставі яких показань [лічильників], постанов, якого періоду – вони виписали такі суми”, – пояснив він.

Екс-міністр підкреслив, що за борги перед комунальниками до 60 тис. грн забрати квартиру у неплатників не можуть за законом.

“Прийти почати забирати вашу квартиру можуть при лише за наявності боргу від 60 тисяч гривень. Тому ніякої загрози вашій нерухомості немає. Пені і штрафів теж немає, тому що свого часу Верховна Рада їх скасувала. Я не закликаю взагалі не платити, але давайте розбиратися, за що і на яких підставах виставляють рахунки”, – сказав Кучеренко.

Крім того він порадив киянам не миритися з тим, з показання з їх лічильників знімають без їхнього відома.

“Першу заяву потрібно написати в Київенерго з вимогою розшифровки рахунку. Друга заява – про те, чому показники з лічильників були зняті без вашої присутності”, – додав екс-міністр.

Нагадаємо, на початку січня у Києві Укрпошта припинила прийом платежів за комуналку