Екс-главу Генштабу ЗСУ засудили до 7 років в’язниці у справі про збитий Іл-76

27 Березня 2017, 17:23

Генерала Віктора Назарова визнали винним в загибелі українських військових в збитому збройними терористами літаку Іл-76 і засудили до 7 років позбавлення волі.

Павлоградський суд вирішив, що Віктор Назаров повинен бути покараний згідно ч.3 ст. 425 ККУ (недбале ставлення до військової служби).

Суд відмовився позбавити його звання генерал-майора. Моральну шкоду за рішенням суду має компенсувати Міністерство оборони. Компенсації отримають тільки найближчі родичі – батьки і дружини.

Розмір компенсації – по 500 тис. грн на користь родичів загиблих.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.

25 листопада Печерський районний суд заарештував генерала Віктора Назарова за підозрою в причетності до краху літака Іл-76 і призначив заставу в сумі 365 тис. грн. Прокуратура стверджує, що генерал не прийняв до уваги інформацію СБУ про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації по доставці роти військових луганський аеропорт. Сам Назаров заперечував звинувачення. Він вніс заставу і вийшов з-під варти.

Крім того, ватажку терористичної організації «ЛНР» Ігорю Плотницькому повідомили про підозру у скоєнні терористичного акту у справі збитого літака Іл-76.

Джерело:

Тиждень.ua