Частка субсидій в оплаті за газ на Сумщині перевищила 90%

30 Травня 2017, 19:04

В опалювальному періоді 2016-2017 років в Сумській області майже 280 тисяч клієнтів ТОВ “Сумигаз Збут” отримали субсидії на оплату за послуги газопостачання, загальна сума оформлених субсидій склала 2,4 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Згідно з повідомленням, за підсумками опалювального періоду 2016-2017 частка субсидій при оплаті побутовими споживачами за газ перевищила 90%. Субсидіями користуються 73% домогосподарств області. При цьому, значні темпи збільшення частки оплати за газ не грошима, а їх сурогатом – субсидіями, відбувається четвертий рік поспіль.

У ТОВ “Сумигаз Збут” відзначають, що бюджетна компенсація субсидій за газ, яка оформляється протоколами, не тільки має обмежену ліквідність, тобто нею неможливо оплатити закупівлю товарів, необхідних для обслуговування клієнтів, але й заплатити зарплату працівникам і податки.

Ще одна проблема полягає в тому, що держбюджет з затримкою здійснює взаємозаліки за субсидійними протоколами, через що у “Сумигаз Збут” виникає дефіцит оборотних коштів, і перебої з оплатою за газ по всьому ланцюжку розрахунків за нього.

У той же час, при зростанні частки субсидій в оплаті за газ, істотно зросло споживання газу мешканцями Сумської області.

“За останній опалювальний період споживання газу мешканцями Сумської області зросла на 12% в порівнянні з 2015-2016. При цьому варто відзначити тенденцію збільшення кількості субсідіантов, які не економлять дорогий ресурс, через те, що надані гранти іноді вдвічі перевищують фактичне використання газу” , – прокоментувала директор ТОВ “Сумигаз збут” Олена Руденко.

У компанії відзначають, що вирішенню ситуації може сприяти програма монетизації субсидій за прикладом європейської практики, коли споживач може зекономлені кошти державної допомоги, направити на заходи з енергоефективності – замінити старе опалювальне обладнання, утеплити будинок.

Частка субсидій в оплаті за газ на Сумщині перевищила 90%