Борг вінничан за опалення та гарячу воду перевищує 56 млн грн

Чиновник розповів про труднощі з верифікацією соцвиплат Поштівка
23 Травня 2018, 09:04

Станом на 22 травня сума заборгованості за послугу з централізованого опалення та гарячого водопостачання серед населення складає 56 млн 573 тисячі гривень, повідомляє данні прес-служба КП ВМР «Вінницяміськтеплоенрго».

«Сума боргу на деяких особових рахунках перевищує десятки, а то й сотні тисяч гривень. Так,  6200 споживачів боргують від 1-ї тисячі до 5-ти тисяч гривень, 1740 споживачів – близько 10 тисяч, на рахунках 73-х мешканців міста накопичилося 50 тисяч гривень. Борг 13-ти споживачів сягнув 100 тисяч гривень.  Найбільший боржник серед населення  – споживач, на рахунку якого несплачених 166 тисяч гривень» – говориться в повідомленні прес-служби.

Борги накопичувалися протягом тривалого часу.  Мова йде про несвідоме ставлення і нерозуміння того, що необхідно розраховуватися за спожите. При регулярному ухилянні від сплати за спожите, заборгованість деяких споживачів зростає в рази. Існують непоодинокі випадки, коли споживачі не сплачують за спожиті послуги 5, а то й 10 років.

Частина неплатників належать до неблагополучних верст населення, але є й інша категорія безвідповідальних споживачів, котрі попри задовільний соціальний стан не поспішають платити за надані послуги.

Якщо у боржників немає можливості сплатити всю суму одразу, представники підприємства розповідають про можливість реструктурувати заборгованість. Для цього потрібно укласти договір з КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», що передбачає сплату боргу рівними частинами (разом із поточними нарахуваннями) протягом визначеного періоду. Оскільки в міжопалювальний сезон фінансове навантаження за оплату комунальних зменшується, це дає можливість швидше та легше погасити борг.

З початку 2018 року 121 споживач уклав договір на реструктуризацію заборгованості з теплопостачальним підприємством і погашають борг частинами. Всього на сьогодні діє 533 договорів на реструктуризацію заборгованості.