Білорусь жадає роз’яснень щодо посилення правил в’їзду іноземців в Україну

2 Вересня 2017, 15:20

Міністерство закордонних справ Білорусі відстежує рішення України з питань в’їзду іноземців.

Про це заявив прес-секретар МЗС Дмитро Мірончік.

“Ми відстежуємо дискусію і прийняті українською стороною рішення з питань в’їзду іноземців”, – заявив речник білоруського відомства. Він також уточнив, що “наразі офіційно українські партнери нам ні про що не повідомляли”.

Мірончік вказав на плановий характер таких рішень. За його словами, нинішні домовленості про безвізові поїздки передбачають, що Київ попередить про зміни при в’їзді-виїзді для іноземців завчасно.

Речник також додав, що з опублікованих в ЗМІ повідомлень випливає, що державним органам України відводяться 2-3-місячні терміни на вироблення відповідних механізмів.

“Чекаємо офіційного повідомлення і, за необхідності, будемо обговорювати з українською стороною питання, щоб уникнути виникнення проблем у громадян двох країн при перетині нашого спільного кордону”, – сказав він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства». Зокрема, документ спрямований на введення біометричного контролю для російських громадян. Про громадян інших країн поки не повідомляється.