Біатлоністи Британії не приїдуть на етап Кубка світу в Тюмені, який запланований на 9-12 березня 2017 року

21 Грудня 2016, 21:09

Союз біатлоністів Великобританії (BBU) оголосив, що бойкотуватиме етап Кубка світу в Тюмені через вживання допінгу російськими біатлоністами та їх непорядні заяви

З повідомлення прес-служби BBU випливає, що до бойкоту готові приєднатися і норвежці, які потребують дискваліфікації всіх російських біатлоністів, згаданих у доповіді Річарда Макларена, і скасування всіх біатлонних змагань на території Росії.

«Ми поінформували Міжнародний союз біатлоністів (IBU) про рішення бойкотувати восьмий етап Кубка світу в Тюмені. Воно було прийнято після того, як російські біатлоністи, які виступають на Кубку світу дозволили собі непорядні заяви про те, що доповідь Макларена пов’язаний з політикою. Також на наше рішення вплинув той факт, що російська біатлоністка, яка перемогла в спринті в Нове-Мєсто, була обсвистана уболівальниками.

Ми приєднуємося до рішення про бойкот етапу в Тюмені, ухваленому Союзом біатлоністів Чехії. Питання про бойкот може розглянути і Норвегія. Це станеться, якщо IBU не скасує всі біатлонні змагання на території Росії і не дискваліфікує всіх російських біатлоністів, згаданих у доповіді Річарда Макларена», – йдеться в повідомленні прес-служби BBU.

Раніше про бойкот етапу Кубка світу в Тюмені заявили біатлоністи збірної Чехії.

«Думаю, що етап Кубка світу в Тюмені не відбудеться. У Росії просто не буде кому змагатися. Ми точно не приїдемо в Тюмень, це питання вже вирішене. Швидше за все, французи також не братимуть участі в гонках. Настав час ясно дати зрозуміти Росії, що так далі тривати не може. Звичайно, чемпіонат світу 2021 року теж не можна проводити в Росії», – цитує iDnes президента Союзу біатлоністів Чехії (CSB) Іржі Хамзу.

Перед тим переможці загального заліку Кубка світу минулого сезону француз Мартен Фуркад і чешка Габріела Коукалова оголосили, що розглядають можливість бойкоту етапу в Тюмені. Фуркад заявив, що закликатиме інших спортсменів бойкотувати змагання, якщо IBU не дискваліфікує винних у застосуванні допінгу росіян. Габріела Коукалова сказала, що підтримає бойкот француза.

IBU має намір винести рішення у справі російських біатлоністів 22 грудня на засіданні виконкому в австрійському Зальцбурзі.

«У мене склалося чітке враження, що експертна група IBU зрозуміла ситуацію, і зараз члени групи роблять все можливе, щоб винести рішення по тих справах, де у нас є докази. Особисто я вважаю, що у нас досить багато доказів, але вирішувати не мені одному», – сказав президент IBU Андерс Бессеберг в інтерв’ю норвезькому виданню NRK.

Минулого тижня Бессеберг заявив, що організація отримала від Світового антидопінгового агентства (WADA) список з прізвищами 31 російського спортсмена, яких підозрюють в застосуванні допінгу в період з 2011 по 2015 рік. Цей список IBU після публікації другої частини доповіді про допінг у російському спорті надав глава незалежної комісії WADA Річард Макларен.

Імена підозрюваних у вживанні допінгу російських біатлоністів поки не розголошуються.