АМКУ займеться справою про монополізацію в’їзду в Одеський порт

естакада
9 Червня 2017, 13:19

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розгляне звернення про порушення антимонопольного законодавства Одеською міською радою, що встановила проїзд вантажних автомобілів в Одеський морський торговий порт тільки через майданчик ТОВ «Євротермінал».

Про це повідомила державний уповноважений АМКУ Агия Загребельська.

«Сьогодні підписала подання про початок розгляду справи за ознаками вчинення Одеською міською радою порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді дії, якою встановлено не передбачені законами України обмеження самостійності підприємств у частині споживання послуг ТОВ “Євротермінал”, що надаються на території Сухого порту», ​​- написала вона в своєму Facebook.

Загребельська нагадала, що в лютому 2017 року АМКУ направив до Одеської міськради рекомендацію передбачити можливість заїзду вантажного автотранспорту на територію Одеського морського торгового порту без звернення до послуг ТОВ «Євротермінал».

«На сьогодні інформація, що свідчить про виконання рекомендацій, відсутня», – підкреслила вона.

Державний уповноважений АМКУ повідомила, що відомство продовжує розслідування справи за ознаками порушення ТОВ «Євротермінал» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг обслуговування транспортних засобів на території Сухого порту, що може призвести до ущемлення прав споживачів, яке було б не можливим за умов існування значної конкуренції.

«Сухий порт» – спільний проект Одеського морського порту і ТОВ «Євротермінал», який передбачає створення єдиного мультимодального логістичного центру.

В кінці січня 2016 року департамент транспорту, зв’язку та дорожнього руху Одеської міськради погодив схему організації дорожнього руху вантажного транспорту у напрямку до Одеського порту. Ця схема орієнтує рух вантажного транспорту виключно через накопичувальний майданчик «Сухого порту».

У березні 2016 року начальник Одеської митниці Юлія Марушевська передала в Національне антикорупційне бюро України матеріали щодо можливої ​​корупційної схеми, в результаті якої ТОВ «Євротермінал» фактично монополізував доступ вантажного автотранспорту в Одеський МТП.

«За допомогою міської ради розставили дорожні знаки так, щоб всі вантажівки проїжджали через територію «Євротермінала», а сама компанія за проїзд збирає по 20 доларів. В’їхати на територію порту інакше без порушення правил – неможливо», – повідомила Марушевська.