Адвокат з США хоче відсудити у Путіна 330 мільйонів доларів через збиття MH17

Адвокат з США хоче відсудити у Путіна 330 мільйонів доларів через збиття MH17 ПоштівкаМісце авіакатастрофи MH17 на Донбасі
24 Травня 2016, 11:27

Адвокат Джеррі Скіннер, який опікується позовом родичів жертв катастрофи MH17 проти Росії та Путіна в справі в Європейському суді з прав людини, хоче відсудити компенсації загальною сумою 330 мільйонів доларів США, повідомляє Deutsche Welle.

Американський адвокат Джеррі Скіннер, який виграв справу щодо компенсації родичам жертв підриву літака над шотландським містом Локербі у 1988 році, хоче притягнути до відповідальності президента Росії Володимира Путіна за збиття літака “Малайзійських авіаліній” в небі над Донбасом у липні 2014 року.

Загальна сума позову членів родин жертв катастрофи маРосіє скласти 330 мільйонів доларів США, заявив адвокат у понеділок, 23 травня, повідомляє агенція Reuters. Скіннер через австралійську юридичну фірму LHD представляє родичів загиблих у катастрофи у відповідній справі про компенсації в Європейському суді з прав людини.

“У Росії не відбувається нічого, що не затвердив би Путін, а отже непрямо він є відповідальним”, – цитує його Reuters. Як докази своєї тези він наводить свідчення очевидців, відео, фото, записи радарів з місця подій тощо. “Усе це доступне. І навіть без факту участі росіян (у безпосередньому збитті літака. – Ред.), я з упевненістю можу стверджувати, що росіяни були тими, хто призвів до дого, що це (збиття літака. – Ред.) трапилося”, – сказав він.

Утім, попри впевненість у своєму успіхові, Скіннер визнав, що розгляд справаи може зайняти роки.

Нагадаємо, літак авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17 Амстердам – Куала-Лумпур, упав 17 липня 2014 року в Донецькій області. Загинули усі 298 людей, які перебували на борту. 13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оголосила результати розслідування авіакатастрофи, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, випущеною з комплексу “Бук”.

Адвокат з США хоче відсудити у Путіна 330 мільйонів доларів через збиття MH17