З 1 жовтня діють пільгові тарифи на електрику для будинків з електроопаленням

електроопалення
2 Жовтня 2017, 15:00

Можливість платити менше, ніж за стандартними розцінками, є як у мешканців квартир, так і у власників приватних будинків

З 1 жовтня, українці, які користуються електроопаленням, будуть платити за електроенергію за пільговим тарифом – 90 копійок за кВт-годину.

Згідно з документами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), пільговий тариф буде діяти виключно в опалювальний сезон – з жовтня по квітень включно.

Граничний обсяг спожитої електроенергії за цим тарифом становить 3 000 кВт на місяць. Вся електрика, використана понад цей ліміт, оплачується за стандартним тарифом – 168 коп./КВт-год.

Зміни стосуються жителів приватних будинків з електричними котлами, а також квартир без газопостачання та центрального опалення, які, відповідно, обігріваються електроенергією.

Крім того, при наявності двозонного електролічильника вся електроенергія, яка споживається в нічний час з 23:00 до 7:00, буде оплачуватися за вдвічі меншим тарифом – 45 копійок за кВт-годину.

Щоб перейти на пільговий тариф, необхідно документально оформити зміну типу опалення. Інформація про новий тариф, а також інформація про пільгу повинні бути внесені в договір.

Так, якщо споживач встановлює електроопалення, він матиме право розраховуватися за меншим тарифом. В такому випадку буде застосовуватися тариф “Для населення, що проживає в житлових будинках (у тому числі в квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками”. З цього питання варто звертатися до центрів обслуговування клієнтів енергопостачальних компаній в своїх регіонах.

Після завершення опалювального сезону пільговий тариф припиняє свою дію і населення оплачує електроенергію за єдиними встановленими регулятором тарифами: до 100 кВт – 90 коп./КВт-година, понад 100 кВт – 168 коп./КВт-год.

Нагадаємо, декілька днів тому Київенерго повідомило, що половина будинків Києва не готові до опалювального сезону.

Також повідомлялося, що борги теплокомуненерго за газ сягають 25 мільярдів.

Джерело:

СВЖУ