- Поштівка - https://poshtivka.org -

Як відвадити дитину від комп’ютера: ТОП-5 способів

Комп’ютерна залежність, зокрема ігроманія, за своєю руйнівною силою, схожа на наркотичну залежність, особливо для підростаючого покоління. 

Розвиток інформаційних технологій впливає на наше життя двояко: з одного боку, вони суттєво спрощують наше існування, роблячи багато звичних дій простішими і доступнішими, а з іншого – комп’ютери займають все більше часу, викликаючи залежність, і знижуючи інтерес до реального життя. Особливо це стосується дітей: вони схоплюють все на льоту, опановують комп’ютер швидше і ефективніше за деяких батьків, і можуть годинами засиджуватися за іграми, проживаючи чужі життя – життя улюблених персонажів. Чим же загрожує надмірне захоплення дитини мережевими технологіями і як попередити залежність і проблеми, які вона породжує? Відповіді на ці питання намагається знайти сайт “Woman Way”.

Як комп’ютер впливає на дітей

Комп’ютерна залежність, зокрема ігроманія, за своєю руйнівною силою, схожа на наркотичну залежність, особливо для підростаючого покоління. Варто почати турбуватися, якщо ви помітили у свого сина / своєї дочки такі симптоми:

– Дитина живе тим моментом, коли можна буде знову всістися за комп’ютер;

– Чадо абсолютно не контролює проведений в Мережі час, просиджуючи там годинами і відсуваючи на другий план реальні справи;

– Якщо доступ до комп’ютера тимчасово відсутній, дитина нудиться, не знаючи, чим себе зайняти;

Крім психологічного впливу, комп’ютерна залежність має ряд фізичних негативних наслідків:

– порушення сну;
– проблеми з зором;
– головні болі;
– порушення постави або координації;
– відсутність апетиту.
Нерідко комп’ютерна залежність є наслідком психологічної травми в реальності, дискомфорту при спілкуванні з однолітками або невміння розпорядитися вільним часом. У деяких особливо важких випадках необхідна допомога фахівця, але багато чого ви можете зробити й самостійно.

Як віднадити дитину від комп’ютера?

1. Не забороняйте
Заборонений плід солодкий, особливо для дітей, і якщо ви суворо забороните своєму чаду сидіти за комп’ютером, то ймовірність того, що він буде робити це, величезна. Виділяйте йому не більше години в день на гру або соцмережі, щоб він не відчував себе обмеженим, але і не зловживав цією звичкою.

2. Розвивайте навички

Якщо ваша дитина не тільки грає в дурні іграшки, а й щось малює, проектує, монтує і т.д., то не варто обмежувати її в улюбленій справі, так як, можливо, це її покликання. Замість цього відправте дитину на спеціальні курси – комп’ютерної грамоти або програмування: вона розширить свої знання, розвине навички і зрозуміє, що комп’ютер – це не тільки ігри і соціальні мережі.

c0a8d172c8e54dbada72677e2cfa85e2

3. Підвищуйте інтерес дитини до реального життя

Можливо, за допомогою комп’ютера ваша дитина намагається заповнити порожнечу, яку вона відчуває в реальному житті. Ваше завдання – допомогти їй цю порожнечу заповнити. Запишіть дитину в секцію спорту, який їй подобається, гурток вивчення іноземної мови або будь-якої творчий колектив. Якщо вона знайде собі заняття до душі, то навряд чи продовжить просиджувати днями біля монітора.

4. Допоможіть йому налагодити контакт з навколишнім світом

Можливо, у вашого сина є проблеми в стосунках з однолітками. Якщо такі труднощі дійсно є, то допоможіть йому їх подолати. Влаштуйте вечірку для дитини і його друзів, організуйте свято або вилазку на природу. Відправляйте його в ті місця, де він може знайти нових друзів або поспілкуватися зі старими. Важливо, щоб дитина зрозуміла, наскільки реальне життя є яскравішим і цікавішим за онлайн-пристрої.

5. Зверніть увагу на ваші сімейні взаємини

Можливо, захоплення дитини комп’ютером – лише спроба звернути на себе вашу увагу або спосіб втекти від сімейних проблем. Якщо останні є, ваше завдання – усунути або хоча б не показувати їх у присутності дитини. Проводьте більше часу разом, показуйте дитині свою любов, хваліть його за найменші успіхи в реальному житті, дайте їй зрозуміти, що вона – найдорожче, що у вас є, і ви любите її просто за те, що вона ваша дитина.

Наостанок, пам’ятайте, що наші діти – це наше відображення. Подавайте дитині власний позитивний приклад, станьте для неї ідеалом, до якого потрібно прагнути, розвивайте її як особистість і тоді проблема залежності від комп’ютера відпаде сама собою.