- Поштівка - https://poshtivka.org -

У Конгресі США незадоволені доповіддю Держдепу щодо Північного потоку-2

Державний департамент США в доповіді для Конгресу в списку компаній для можливого введення санкцій відповідно до вимог закону про оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в який увійшов закон про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA), в зв’язку з участю в будівництві МГП «Північний потік-2» вказав лише російську трубоукладальну баржу (ТУБ) «Фортуна» та її власника КВТ-Рус.

Про це пише Енергетичний фронт [1] з посиланням на Bloomberg.

У доповіді також перераховані ще 18 організацій, які були звільнені від санкцій, оскільки вони згортають свою роботу за проектом «Північний потік-2». У документі відсутні будь-які німецькі або інші європейські організації, які беруть участь в будівництві газогону.

Проти ТУБ «Фортуна», яка зараз веде будівництво на території данської ділянки газогону, вже діють санкції США в рамках іншого закону – про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA), прийнятого в 2017 році.

Читайте:   ЗМІ: Байден постав перед дилемою через «Північний потік — 2» [2]

Про те, що в доповіді Держдепу США буде згадана тільки невелика кількість пов’язаних з Росією організацій, тоді як німецькі компанії до списку не потраплять зовсім, було відомо і раніше.

У Конгресі доповідь Держдепу викликала розчарування, про що заявили член комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Майкл Маккол (республіканець, шт. Техас) і глава комітету Сенату США з міжнародних відносин Джеймс Ріш (республіканець, шт. Айдахо).

Тези від Маккола:

Читайте:  У Байдена закликали призупинити санкції США проти Північного потоку-2 [3]

Тези від Ріша:

Заяви Маккола дають зрозуміти, що як мінімум республіканці в Конгресі чітко націлені на продовження санкційного тиску на проект МГП «Північний потік-2». Це створює серйозні складності для Байдена, який перебуває при владі лише місяць і отримав у спадок від Трампа вкрай напружені відносини з Німеччиною.

Читайте:  Глава дипломатії Євросоюзу: Доля «Північного потоку 2» в руках Німеччини, а не ЄС [4]

Це змушує адміністрацію Байдена лавірувати між тиском Конгресу, прагненням продовжити стримування Росії і необхідністю налагодження відносин з Німеччиною.

З одного боку, Байден прямо називає «Північний потік-2» поганою угодою для Європи, а з іншого – адміністрація США дає сигнал Німеччині про готовність вести діалог по проекту. Переговори щодо проекту США і Німеччина ведуть, але обговорення проходить в закритому режимі, їх суть не розкривається.

Читайте Поштівку в Facebook [5]