- Поштівка - https://poshtivka.org -

Соціальна алергія на людей – новий психологічний розлад

Багато відомо про харчову алергію, але соціальна алергія досліджена мало. Це своєрідна алергічна реакція на певних людей, що спричиняє погіршення як психологічного так і фізіологічного здоров’я.

У Psychologytoday були опубліковані дослідження пакистанських психологів з університету Пенджабу.

Вони змогли знайти симптоми соціальної алергії на людей навіть у тих осіб, хто має всі умови для щастя, повідомляє Поштівка.

В житті людини навіть при прекрасному зовнішньому вигляді, статусі і люблячому партнерові трапляються часті нервові зриви, які приводять її до стану депресії і тривожності. Вчені виявили, що ці фактори тісно пов’язані із соціальною алергією на окремих індивідуумів, що мають велике значення в їх побуті.

Читайте також:   Як відрізнити відчуття тривоги від тривожного розладу [1]

Цей симптом можна порівняти з харчовим аналогом, але на відміну від першого, він мало вивчений фахівцями. Процес погіршує психічні і фізичні показники організму, оскільки контакт з небажаною категорією людей призводить до негативних наслідків, доти, поки особа не отримає моральний зрив і нервове виснаження.

В ролі алергенів можуть виступати близькі люди, колеги або начальники, а також подружжя, з яким людина має спілкування щодня. Тому її навіть може нудити при спогаді про розмову з вищезазначеною категорією осіб, після чого настає напруга з почуттям агресії і ненависті, що може відобразитися на роботі шлунку чи підвищенні артеріальному тиску.

Під час або після контактів (а часом і до) з людьми на яких у людини соціальна алергія, у неї з’являється напруга, роздратування, ненависть, агресія, ворожість, тривога, страх, занепокоєння, істерична реакція, гнів, які вона намагається здебільшого приховати або придушити, а також головний біль, проблеми зі шлунком та артеріальним тиском.

Іноді така реакція на когось приносить користь самому страждальцеві. Адже деяким людям вигідно бути алергійними до інших. Наприклад, щоб захистити себе від зайвого спілкування із токсичними особами.

Читайте також:  Тривожні стани: норма чи патологія? [2]