- Поштівка - https://poshtivka.org -

Вода — скарб Землі

Коли людина хворіє, втрачає сили або марніє, про неї кажуть «людина висохла». Неміч не випадково асоціюють з обезводненням. Коли води в організмі не вистачає, знижується життєвий тонус, швидко настає втома, виникає головний біль, знижується концентрація уваги, погіршується робота нирок, організм поступово отруюється шлаками.

Вода – синонім життя. Ця формула справді беззаперечна. Її істинність легко перевірити, уявивши життєвий цикл людини. З моменту народження й до 1 року тіло дитини містить 80–85% води. У 18 років цей відсоток зменшується до 70. А в старості в організмі людини залишається води менш ніж 60%. Багато вчених небезпідставно вважають, що в забезпеченні організму якісною водою в необхідній кількості полягає секрет продовження молодості.

Аби краще зрозуміти надзвичайну і постійну потребу людини в живильній рідині, варто влаштувати невеличку анатомічну екскурсію. Вода допомагає функціонувати практично кожній частині тіла, кожному органу:

– Мозок на 90% складається з води. Навіть незначне його обезводнення може спричинити головний біль або запаморочення.
– Вміст води у крові сягає 92% .
– М’язи на 75% складаються з води, у них – близько половини всього водного складу людського організму.
– Навіть у кістках – 22% це вода.

Вода:
– регулює температуру тіла;
– розносить поживні речовини та кисень по всіх клітинах;
– зволожує кисень для дихання;
– допомагає перетворити їжу на енергію.

Потреба у воді закладена в людині на підсвідомому рівні. Сигнал про втамування спраги надходить у мозок через 15–20 хвилин після пиття, коли організм уже встигає насититися вологою.

Фахівці радять вживати від 1,5 до 2,5 л води на добу. Потреба людини у певній кількості рідини залежить від навколишніх умов, пори року, інтенсивності фізичної діяльності.