Інвестори відмовляються від долара, повідомляє фінансовий оглядач The Washington Post Девід Дж. Лінч.
Згідно зі звітом у вівторок, долар втратив майже 10 відсотків своєї вартості з моменту інавгурації президента Дональда Трампа. Близько половини цього падіння припало на поточний місяць — саме тоді, коли Трамп розпочав реалізацію свого тарифного плану.
«Слабший долар — нині на найнижчому рівні за три роки щодо євро — це погані новини для американців, які подорожують за кордон, і це також може посилити інфляцію, роблячи іноземні товари дорожчими. Натомість американські експортери повинні виграти», — пише Лінч.
Зазвичай у країнах, які вводять мита, національна валюта зміцнюється. Але втілення тарифів Трампом було настільки недбалим, що це «змусило інвесторів сумніватися у компетентності адміністрації», зазначає він.
Читайте також: «Ще один обман»: обурення зростає через хаотичний розворот Трампа [1]
Девід Пейдж, керівник макродосліджень у Axa Investment Managers у Лондоні, що управляє активами на суму $1 трлн, у коментарі Лінчу сказав:
«Підхід адміністрації до політики і відсутність прозорості щодо мотивів викликали чітке занепокоєння на фінансових ринках. Це зовсім не схоже на обґрунтовану політику, до якої ми звикли».
Через ці побоювання інвестори почали масово відмовлятися від американських цінних паперів і долара, пише Лінч.
«Зазвичай у період кризи інвестори масово скуповують наднадійні облігації Казначейства США, що підвищує їхню вартість і знижує дохідність (яка рухається у протилежному напрямку до цін). Натомість у п’ятницю дохідність 30-річних облігацій наблизилася до 5 відсотків, зростаючи з 4,4 відсотка тижнем раніше», — зазначив Лінч.
Одночасно з цим падав і долар.
Читайте також: «Дивимось, як він пітніє»: Європа точить ножі, спостерігаючи за «саморуйнівним» Трампом [2]
USA Today у понеділок повідомила, що деякі прогнози передбачають майже повну зупинку або навіть рецесію в економіці США через мита Трампа.
Лінч додав, що, на думку економістів, широке запровадження тарифів зробило рецесію більш імовірною, «що може негативно вплинути на фондові ринки та спонукати Федеральну резервну систему знизити облікову ставку».
У підсумку він зазначив: це зробить інвестування в долар США «менш привабливим».
Читайте також: Ми не повинні недооцінювати історичну загрозу, яку становить Дональд Трамп – для своєї країни, Заходу та вільної преси [3]