- Поштівка - https://poshtivka.org -

Лікарка застерегла від включення на телефоні однієї функції

Дотримання режиму сну – один з ключів до здоров’я і довголіття. Циркадний ритм, також відомий як “внутрішній годинник”, відповідає за якість і кількість сну. Його легко порушити однією простою дією

Відкладений сигнал

Сомнолог Дейдра Максвіні розповіла про функції в телефоні, про які варто забути, щоб циркадні ритми прийшли в норму. Вона радить вставати щодня в один і той же час, незалежно від часу відходу до сну. Коли телефон намагається розбудити людину, сигнал можна відкласти на дев’ять хвилин. Експерт назвала функцію “відкласти будильник” – “найгіршим винаходом на світі”.

Фаза швидкого сну

Щоб встати відпочилими, потрібно прокинутися в стадії швидкого сну. Вона характеризується наступними ознаками:

– підвищена активність головного мозку;
– швидкі рухи очних яблук;
– розслаблений стан більших груп м’язів.

Натиснувши на кнопку повтору на будильнику, організм не повертає цикл швидкого сну. Це означає, що за ці дев’ять хвилин людина не отримає порцію здорового сну.

Правильно прокидатися

Коли людина відкриває очі і бачить сонячне світло, мозок сам розуміє, що пора вставати, каже Максвіні. Вона зазначила, що, якщо вискочити з ліжка при звуці будильника здається неможливим, пора переглянути свої звички. Коли людина не може встати з ліжка після першого дзвінка, це може говорити про розлад сну. Необхідно спати близько семи-восьми годин, але якщо навіть після цього не виходить не включати функцію відкладеного будильника, варто звернутися до лікаря, вважає лікар Рина Мехра.

Читайте також:  Формула здорового сну [1]

Отже, чому відкладати сигнал будильника шкідливо?

Справа в різних стадіях сну. Будильник часто заважає мозку в ключові моменти відпочинку. Саме цим і зумовлено бажання відкласти сигнал.

Зрозумійте вплив відкладеного сигналу будильника на сон.

Іноді для сну може бути застосовано правило «менше означає краще». Часто, особливо за відсутності постійно режиму сну, відкладений сигнал призводить до того, що ми відчуваємо підвищену втому.

Читайте також: Як виспатися за чотири години [2]