- Поштівка - https://poshtivka.org -

Генпрокуратура порушила справу проти директора НАБУ

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження відносно директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. Відповідний лист про це надійшов народному депутату Ігореві Луценко, який і повідомляв про злочин.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив журналіст Володимир Бойко, виставивши копію відповідного документа.

За його словами, повідомлення про злочин, скоєний Ситником, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань Генеральною прокуратурою України 11 липня 2016 року за №42016000000001803. Кримінальне провадження направлено Генпрокуратурою в прокуратуру м.Києва для організації досудового слідства. «Сподіваюсь, що після повідомлення Ситнику про підозру слідчий звернеться до суду з клопотання про відсторонення директора НАБУ від посади на період досудового слідства», – відзначив Володимир Бойко.

Причиною звернення Ігоря Луценка до ГПУ стало те, що двоє членів Ради громадського контролю при НАБУ подали неправдиві дані про себе, а голова бюро Артем Ситник всупереч закону відмовився їх звільняти.

«Віталій Шабунін впродовж року очолював Раду громадського контролю при НАБУ, а Дмитро Шерембей був її членом. Подаючи документи на конкурс з обрання членів Ради, Шабунін не зазначив у декларації про доходи земельну ділянку, придбану на кошти, одержані від посольства Нідерландів «на боротьбу з корупцією», а також приховав доходи від квартири в Києві, яку він здавав в оренду (сам Шабунін разом з дружиною проживає в іншому помешканні, яке орендує і яке також не зазначив у декларації)», – відзначає Бойко.

Він також наголосив, що Дмитро Шерембей в автобіографії не зазначив освіту, а також не вказав, де він працював з 1993 по 2003 рік. «Причина такої скромності полягає в тому, що освіту Шерембей отримував у тюремних університетах, оскільки три рази відбував покарання за вчинені ним квартирні крадіжки», – стверджує Бойко.

Журналіст наголошує, що відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ, Ситник був зобов’язаний достроково припинити повноваження не тільки Шабуніна та Шерембея, але й інших членів Ради, що представляють сумнівні громадські організації. Однак Ситник вимог законодавства не дотримався, а також проігнорував відповідне звернення нардепа Луценка. Оскільки невиконання законних вимог народного депутата становить склад злочину, Ігор Луценко подав у ГПУ заяву про скоєне Ситником кримінальне правопорушення й примусив генпрокурора через суд відкрити щодо Ситника кримінальне провадження.