- Поштівка - https://poshtivka.org -

Facebook видалив мережу акаунтів, пов’язану зі “Слугою народу”

Facebook видалив 105 облікових записів, 24 сторінки і п’ять профілів Instagram – у компанії стверджують, що вони були пов’язані з політичною партією “Слуга народу”.

Джерелозвіт Facebook за квітень [1]

Дослівно звіт Facebook: “Хоча люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свою особистість і координацію дій, наше розслідування виявило зв’язок з особами, пов’язаними з політичною партією “Слуга народу” в Україні”.

Деталі: Акаунти видалили за порушення політики Facebook щодо скоординованої неавтентичної поведінки (CIB). У соцмережі повідомили, що почали вивчати діяльність цих сторінок після розслідування видання “Букви” [2].

Зазначається, що люди, які стоять за цими сторінками, писали українською та російською мовами про корупцію, політику, автомобілі, публікували сатиричний контент про COVID-19, писали слова на підтримку “Слуги народу” та критикували опозиційні партії та політиків, зокрема колишнього президента Петра Порошенка і мера Києва Віталія Кличка.

На рекламу сторінок витратили близько 210 тисяч доларів.

Крім того, минулого місяця Facebook відключив ще одну мережу, керовану з України, за порушення політики щодо CIB.

Зокрема, розслідування Facebook виявило зв’язки з фізичними та юридичними особами, які потрапили під санкції Міністерства фінансів США – з Андрієм Деркачем, Петром Журавлем і медіа Begemot.

Частина акаунтів також була пов’язана з людьми, які консультують колишнього прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голову депутатської групи “Довіра” Олега Кулініча.

Як зазначається, мережею керують як мінімум три окремі групи операторів, кожна з яких пов’язана з різними політиками: Деркачем, Гройсманом та Кулінічем.

Особи, які стоять за цим, копіювали новинний контент з інших українських ЗМІ. Вони створили мережу, що складається з нібито незалежних медійних веб-сайтів і ресурсів соцмереж, і просували контент, сприятливий для політиків і їхніх політичних груп. При цьому, акаунти проявляли аналогічну поведінку на підтримку інших політичних суб’єктів – ймовірно, за наймом. 

Мережа включала 477 акаунтів Facebook, 363 сторінки, 35 груп та 29 акаунтів Instagram. На її просування витратили 496 тисяч доларів.

У Facebook зазначають, що Україна була одним з основних джерел активності CIB, яку компанія виявила і вилучила з платформи за останні кілька років. При цьому більшість шахрайських кампаній була націлена на внутрішню аудиторію.