- Поштівка - https://poshtivka.org -

Державіаслужба запропонувала проект правил з використання дронів в Україні

На минулому тижні Державна авіаційна служба представила оновлену концепцію регулювання для безпілотних апаратів, інакше кажучи, проект правил використання безпілотників в Україні.

У документі пропонується класифікація дронів, особливості роботи з дронами у разі комерційної та аматорської експлуатації, випадки, коли пілотові дрона потрібна сертифікація і реєстрація і т. д. Також в Державіаслужбі анонсували створення окремого напряму, яке буде присвячено саме дронам.

Класифікація безпілотників пропонується по масі:

А також за типом управління (від ручного до автономного):

Таким чином, категорії безпілотників будуть позначатися, приміром, як «1С» – пристрої до 25 кг, з можливістю автоматичного польоту. Це основна маса безпілотників в Україні.

При цьому, є правила для комерційного та некомерційного використання. Зокрема, пілотам безпілотників 1 класу потрібно пройти реєстрацію, але вона буде можлива онлайн. При некомерційному використанні дрони 1 класу можуть літати тільки вдень, на висоті до 120 м з радіусом 500 м.

Крім цього, Державіаслужба сформулювала деякі загальні вимоги до класу 1 та їх пілотам:

Один з експертів вважає, що вимоги потребують коригування. За його словами, в Україні вперше сформували окремий клас дронів масою до 250 г, які будуть регулюватися максимально м’яко. Такі дрони найчастіше відносять до іграшок і хобі-комплектів, в комерційній експлуатації таких пристроїв немає. При цьому відповідальність при комерційній експлуатації вище, ніж при звичайній.

Запропоновані обмеження по висоті, 120 м, і по радіусу дії (500 м) дуже суворі. Україна є країною з практично незавантаженим повітряним простором, у порівнянні з тими ж країнами Євросоюзу. Для виробничих завдань ефективніше виконувати польоти вище, і практично завжди потрібне віддалення від точки управління більше 500 метрів, тому ми будемо пропонувати змінити пункт радіусу на «зону прямої видимості».

Будемо сподіватися, що представлені ініціативи будуть виконані максимально просто, реєстрація буде проходити в режимі онлайн, а отримання сертифікатів не буде прирівнюваться до складнощів класичної авіації.

Джерело:

Tehnot