З’ясувалося, чому Трамп не зустрівся з Порошенко у Давосі

Trump Poroshenko
27 Січня 2018, 11:37

Під час Всесвітнього економічного форуму, який пройшов у швейцарському Давосі, так і не відбулася зустріч між Президентом України Петром Порошенком і американським лідером Дональдом Трампом.

Чому так сталося, розповіла журналістка американського телеканалу CBS Маргарет Бреннан у своєму Twitter.

За її словами, держсекретар США Рекс Тіллерсон під час спілкування з Порошенком пояснив: Трамп хотів з ним зустрітися, але йому не вистачило часу та він вилетів у Вашингтон.

Зауважимо, попри такий брак часу, господар Білого дому все ж зумів зустрітися із президентом Руанди Полем Кагаме, передає прес-служба Білого дому.

Як повідомляє ТСН, Трамп став першим американським президентом за останні 18 років, який відвідав форум у Швейцарії, – до нього востаннє це робив у 2000 році Білл Клінтон.

Фігуру Трампа важко поєднати з основними ідеями, які розробляють учасники форуму, адже в Давосі багато говорять про користь від глобалізації світової економіки та запобігання змінам клімату на планеті. Виступ президента США не відкрив нічого нового в його ставленні до цих питань – Трамп зосередився насамперед на американських інтересах. Він похвалив себе за перший рік роботи на посаді, закликав європейських інвесторів вкладати гроші в економіку США, розкритикував ядерну програму Північної Кореї тощо, – підкреслюють аналітики.

Нагадаємо, 26 січня в Давосі відбулася протокольна зустріч Порошенка з Тіллерсоном, під час якої сторони обговорили економічне співробітництво і питання безпеки.