Зустріч нафтовидобувників у Катарі завершилася провалом

Зустріч нафтовидобувників у Катарі завершилася провалом Поштівка
17 Квітня 2016, 20:22

Безрезультатно закінчилася 17 квітня в столиці Катару Досі зустріч нафтовидобувних країн на рівні міністрів, ініціаторами якої були Росія та Саудівська Аравія, яка є лідером світового нафтового картеля ОПЕК (Організації країн-експортерів нафти). Як повідомляють провідні світові інформагенції, учасники наради не змогли узгодити текст спільної заяви.

Сама зустріч розпочалася із запізненням на шість годин від попередньо узгодженого часу.

Як повідомляла російська державна інформагенція «РИА Новости», Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела на зустрічі в Досі 16 лютого для підтримання світових цін на нафту попередньо домовилися про збереження видобутку в 2016 році на рівні січня, але тільки якщо інші виробники приєднаються до ініціативи.

Іран, який також має значні запаси нафти, заявив, що не братиме участі в переговорах у Катарі 17 квітня. Тегеран раніше заявляв, що готовий до таких переговорів лише тоді, коли доведе видобуток до досанкційного рівня.

В очікуванні зустрічі в Досі впродовж кількох тижнів ціни на нафту відчутно зростали. На піку зростання ціна бареля нафти марки Brent наближалася до 45 доларів за барель, але наприкінці цього тижня ціна опустилася нижче 43 доларів. Аналітики не були певні щодо можливості досягнення згоди між ОПЕК і країнами, які до нафтового картеля не входять.