Знайдено спосіб уникнути діабету огрядним людям

7 Березня 2018, 07:50

Надмірна вага або ожиріння корелюють з високим ризиком діабету – близько 80% повних людей стикаються з появою у них діабету 2 типу.

Нове дослідження, результати якого опубліковані в науковому журналі Nutrients, свідчить: відмова від м’яса і молочних продуктів в раціоні огрядних людей може запобігти розвитку цієї недуги.

Відмова від м’яса і молока, що практикується вегетаріанцями і веганами, підвищує чутливість до інсуліну, що є головним механізмом захисту від діабету для людей з надмірною вагою. Інсулін є гормоном, який регулює рівень цукру в крові, в результаті його виробництва рівень цукру в крові підвищується. Діабет розвивається через те, що організм втрачає здатність ефективно реагувати на інсулін – виникає так звана інсулінорезистентність.

Експеримент, що тривав упродовж 16 тижнів, показав, що чутливість організму до інсуліну можна поліпшити за рахунок змін в харчуванні, – зокрема, перейшовши на вегетаріанський раціон. В ньому брало участь 75 чоловіків і жінок у віці від 25 до 75 років. Всі учасники були повними, або страждали ожирінням – їх ІМТ (індекс маси тіла) коливався від 28 до 40. Але діабету ні у кого з випробовуваних не було.

Добровольців розділили на групи: в одній харчувалися раніше, в іншій дотримувалися раціону, що складався з фруктів, овочів, бобових і злаків, і при цьому не обмеженого за кількістю калорій. Фізична активність учасників за час експерименту не змінювалась. Після 16 тижнів з’ясувалося, що в «вегетаріанській» групі значно знизилися показники ІМТ. Крім того, в їх організмі зросла чутливість до інсуліну.

«Вегетаріанська дієта може запобігти діабету 2 типу у людей з надмірною вагою», – підсумували автори роботи.