Знайдено новий вид дзьоборилих китів

Знайдено новий вид дзьоборилих китів Поштівка
27 Липня 2016, 14:34

Міжнародна група дослідників визначила нового представника сімейства дзьоборилих китів, що мешкає в Тихому океані. Новий вид має темний окрас і на дві третини перевищує розміри плавуна – найбільш поширеної особини сімейства дзьоборилих.

Науковці дослідили тушу кита, викинуту в червні 2014 року на берег одного з островів у Беринговому морі, й після проведення аналізу ДНК та порівняння отриманих результатів з ДНК інших китів з’ясували, що їхня знахідка відрізняється від так званого північного плавуна, вперше описаного у 1883 році натуралістом Леонардом Штейнегером.

“Проблема документування цього нового виду полягала у виявленні достатньої кількості зразків, щоб представити переконливі докази його існування, – сказав Філіп Морін, науковий фахівець з молекулярної біології та провідний автор нового дослідження. – Очевидно, що ця особина зустрічається дуже рідко й нагадує про те, скільки ще нам належить дізнатися про океан і навіть про деякі з найбільших його мешканців”.

Дзьоборилі кити залишаються одними з найменш вивчених представників океанської фауни. За останні 15 років науковцям вдалося відкрити лише п’ять нових їхніх видів.

bublbe.com

Знайдено новий вид дзьоборилих китів