Перша в Сингапурі зірка Мішлен присуджена кухарю вуличної їжі

Перша в Сингапурі зірка Мішлен присуджена кухарю вуличної їжі Поштівка image 1Шеф-кухар Чан Хон Мен готує страви в своєму ларьку в комплексі Чінатаун в Сінгапурі
7 Серпня 2016, 13:31

Престижна кулінарна відзнака присуджена кухарю ятки в Сингапурі, в якого обід становить половину ціни Біг Мака

В одному з непримітних районів Сінгапуру завжди величезна черга до віконечка з їжею. На перший погляд, там не готують нічого особливого – куряче м’ясо, локшина, рис та соус на вибір – традиційний азійський фаст-фуд.

People queue outside hawker Chan Hong Meng's Michelin star awarded stall, for his soya sauce chicken rice and noodle at a food market in Singapore

Втім, їжа там відповідає найвищим стандартам – це визнали упорядники гіду Мішлен, які оцінювали скромний фаст-фуд. Упорядники вирішили, що місце заслуговує однойменної зірки, найпрестижнішої нагороди в ресторанному світі.

Кухар Чан Хон Мен готує їжу вже 35 років. Він навчався готувати у гонконгського шеф-кухаря. У 16 років Чан Хон кинув навчання і допомагав батькам у Малайзії, тоді він і вирішив стати кухарем. Наставник тоді сказав йому: “Найбільше, чого ти можеш досягти, – потрапити в гід Мішлена”.

Singapore street food stalls awarded Michelin stars

Представники Мішлена самі прийшли до містера Чана і покликали його на церемонію нагородження бажаною зіркою. “Для мене це було так несподівано! Я запитав тоді: “Ви що, жартуєте?”- каже шеф-кухар.  Він також уточнив, чи може взагалі ятка з вуличною їжею отримати таку відзнаку. “Ми оцінюємо їжу, а не місце”, – сказали в Мішлені.

Наступного дня після нагородження шеф-кухар знову був на робочому місці: нарізав курятину, варив локшину та готував соєвий соус. Власник ятки з їжею упевнений, що в Сінгапурі багато талановитих кулінарів, яких вартує відкрити світові. Незважаючи на почесть, кухар зазначив, що ціни не будуть підвищені.

курка

Скуштувати локшину з соєвим соусом та куркою, нагороджених зіркою Мішлен, можна за якихось півтора долара. Треба тільки опинитися в Сінгапурі.

До речі, Сінгапур став першою країною в Південно-Східної Азії і четвертою на територія Азії, яка була оцінена гідом Мішлен. Зірками були нагороджені 29 ресторанів Сінгапуру, а 34 отримали відзнаку Bib Gourmand (менш ексклюзивна відзнака, яке визначає ресторани з помірними цінами). Лише одному закладу – ресторану Жоель Робучон (Joël Robuchon), розташованому в розкішному готелі Resorts World Sentosa, вдалося зловити три зірки.

Перша в Сингапурі зірка Мішлен присуджена кухарю вуличної їжі