ЖЕКи отримають можливість виставляти для оплати електронні квитанції

13 Листопада 2017, 19:31

Виконавці житлово-комунальних послуг отримають можливість не надсилати квитанції за комуналку поштою, а виставляти їх для оплати в електронному вигляді

Про це сказано в законопроекті №7270 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів”, пише Поштівка.

У документі зазначено, що виконавець повинен буде безпосередньо або через організацію, що приймає платежі від населення, виставити споживачеві електронний рахунок (інвойс), вказавши в ньому всю необхідну інформацію для оплати послуги.

Відзначається, що паперові квитанції вже можна буде і не розсилати. Але їх можна буде роздрукувати на вимогу користувача.

Інформувати українців про рахунки на електронній квитанції будуть “через прикладний програмний інтерфейс”, тобто через мобільні додатки і веб-сайти.

У законопроекті наголошується, що зміст електронного інвойсу та порядок надання в ньому інформації повинен буде розробити і встановити для постачальників Нацбанк.

Нагадаємо, кияни отримають квитанції за опалення з неочікуваними цифрами. У жовтневих рахунках будуть вказані результати перерахунку за минулий опалювальний сезон. Сума може бути як з позначкою “плюс” (доплата), так і “мінус” (переплата).

Додамо, 9 листопада 262 українські парламентарі остаточно ухвалили законопроект №1581-д “Про житлово-комунальні послуги”. Екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко заявив, що цей закон в першу чергу захищає інтереси монополістів, а не споживачів житлово-комунальних послуг.

ЖЕКи отримають можливість виставляти для оплати електронні квитанції